MarioCover

Mario + Rabbids – przewodnik po bohaterach: Mario / Odkryj i wykorzystaj moc Mario!

07-08-2017 05:15

Mario to świetna, wszechstronna postać o niespożytej energii i głodzie przygody! Nic go nie powstrzyma przed pomocą potrzebującym. Gdy Grzybowe Królestwo musi zmierzyć się z nowym, chaotycznym zagrożeniem, Mario nie waha się ani chwili – od razu łapie za broń i walczy ramię w ramię z Kórlikami. To wojownik, który najlepiej sprawdza się na krótkim i średnim dystansie. Cechuje go wspaniała mobilność, a zdolności ofensywne czynią z niego w naturalny sposób lidera ataku.

Zdolności:

 • ATAK:
  • BLASTER: Ulubiona broń Mario to blaster, pistolet o średnim zasięgu. Strzela z niego do każdego przeciwnika, który popełnia błąd, wchodząc w jego pole widzenia.
  • MŁOT: Gdy Mario odblokowuje swoją broń dodatkową, może używać potężnego młota, zadającego poważne obrażenia obszarowe w bezpośrednim zasięgu walki wręcz. Wrogie Kórliki muszą się przygotować na spłaszczenie na placek!
   • TECHNIKI:
    • WZROK BOHATERA: Mario przeżył wiele przygód i niebezpiecznych sytuacji. Dzięki temu wykształcił w sobie dalekowzrocznego i czujnego ducha, dzięki któremu reaguje i działa podczas tury przeciwnika. Gdy wróg wyjdzie zza osłony i znajdzie się w zasięgu Mario (skok drużynowy, klasyczny ruch lub na skutek efektu specjalnego), Mario automatycznie odda strzał z blastera, nawet jeśli nie jest to jego tura. Nawet zakręcone Kórliki nie mają najmniejszych szans na rozproszenie tak skupionego herosa!
    • M-MOC: Jako przywódca, Mario potrafi inspirować i motywować swoich przyjaciół i towarzyszy z drużyny, zwłaszcza podczas najbardziej niebezpiecznych i zaciekłych starć. Gdy Mario włącza M-Moc, pobudza do ataku wszystkich pobliskich sojuszników i zwiększa ich szanse na ogłuszenie paru głupiutkich Kórlików.
     • RUCH:
      • MIAŻDŻĄCY SKOK: Charakterystyczny, najbardziej przerażający ruch Mario - niezbędny ze strategicznego punktu widzenia – pozwala na flankowanie i zaskakiwanie większości przeciwników. Gdy Mario odblokuje ten ruch specjalny, może po skoku drużynowym wylądować na głowie przeciwnika, a potem na pobliskim polu. Nie ma gdzie się ukryć, gdy atak spada prosto z nieba!

      Podpowiedzi i sztuczki:

     • WZROK BOHATERA X MAGNETYCZNY TANIEC / STRASZNY KÓRLIK: Przed użyciem tych technik spróbuj aktywować Wzrok Bohatera, ze względu na ich efekt odpychania / przyciągania wrogowie będą musieli się poruszyć i uruchomią zdolność Mario.
     • WZROK BOHATERA X SUPER SZANSA: Super Szansa Yoshiego pozwala na zwiększenie prawdopodobieństwa aktywowania super efektów twojej broni. Po aktywowaniu tej zdolności możesz użyć Wzroku Bohatera, a następnie zaatakować za pomocą postaci, która korzysta z super efektu Odbicie albo Odepchnięcie. Popchniesz przeciwnika, w ten sposób uruchamiając Wzrok Bohatera Mario.
     • MŁOT – INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA: Atak obszarowy Młota zadaje największe obrażenia na środku i minimalne na obrzeżu strefy rażenia. Pamiętaj, aby zwracać uwagę na to, gdzie znajdują się pozostali członkowie drużyny, bo możesz im również zadać poważne obrażenia, jeśli stoją zbyt blisko ciebie. Pomyśl o tym, którym bohaterem zagrać w pierwszej kolejności!
     • M-MOC – ZARZĄDZANIE ODLEGŁOŚCIĄ: M-Moc jest bardzo silna, ale ma długi czas odnawiania, więc najlepiej wykorzystywać jej pełny potencjał i wzmacniać moc wszystkich sojuszników. Spróbuj ją włączyć na początku swojej tury, zwłaszcza jeśli bohaterowie znajdują się koło siebie, a dopiero później masz zamiar przesunąć ich poza zasięg Mario.
     • MIAŻDŻĄCY SKOK – NIE ZAPOMINAJ O OSŁONIE: Miażdżący Skok Mario daje dużo możliwości ruchu i pozwala ci na ominięcie obrony wroga. Uważaj jednak, gdzie ostatecznie wylądujesz: sprawdź, czy po wykonaniu Miażdżącego Skoku będziesz dysponować choćby częściową osłoną, bo nie chcesz trafić w ogień krzyżowy przeciwnika, który bez wątpienia skupi się wtedy na tobie. Dodatkowa osłona na skutek działania technik innych bohaterów (przykładowo Ochrona Peach) również będzie mądrym zabezpieczeniem!

Najnowsze artykuły

Luigi Thumbnail

Przewodnik po postaciach Mario + Rabbids: Luigi - Wnieś do swojej drużyny spryt i precyzję!

Ruszaj naprzód i bez wahania rzuć się w wir walki - Luigi cię osłania, a dystansowe umiejętności ofensywne i doskonała mobilność pozwolą mu zlikwidować każdego zagrażającego ci wroga.

18-09-201712:00 PM

Zobacz więcej

[2017-09-14] Ancient Garden Map - THUMBNAIL

Zanurz się w tajemnicach Antycznych Ogrodów!

Dowiedz się więcej na temat tego, co czeka cię w gęstwinie Antycznych Ogrodów!

14-09-201709:00 AM

Zobacz więcej

Behind_The_Story_Cover_thumb_web

Fabuła gry Mario + Rabbids Kingdom Battle

Zespół kreatywny odpowiadający za grę Mario + Rabbids Kingdom Battle odkrywa tajniki fabuły w ekskluzywnym wywiadzie

12-09-201712:00 PM

Zobacz więcej

[2017-08-31] MRKB Battletricks_

Mario + Rabbids Kingdom Battle - Triki

Odkryj kilka przydatnych porad, aby zacząć przygodę i przechytrzyć wrogów na polu bitwy.

01-09-201705:00 PM

Zobacz więcej