MarioCover

Mario + Rabbids – przewodnik po bohaterach: Mario / Odkryj i wykorzystaj moc Mario!

07-08-2017 05:15

Mario to świetna, wszechstronna postać o niespożytej energii i głodzie przygody! Nic go nie powstrzyma przed pomocą potrzebującym. Gdy Grzybowe Królestwo musi zmierzyć się z nowym, chaotycznym zagrożeniem, Mario nie waha się ani chwili – od razu łapie za broń i walczy ramię w ramię z Kórlikami. To wojownik, który najlepiej sprawdza się na krótkim i średnim dystansie. Cechuje go wspaniała mobilność, a zdolności ofensywne czynią z niego w naturalny sposób lidera ataku.

Zdolności:

 • ATAK:
  • BLASTER: Ulubiona broń Mario to blaster, pistolet o średnim zasięgu. Strzela z niego do każdego przeciwnika, który popełnia błąd, wchodząc w jego pole widzenia.
  • MŁOT: Gdy Mario odblokowuje swoją broń dodatkową, może używać potężnego młota, zadającego poważne obrażenia obszarowe w bezpośrednim zasięgu walki wręcz. Wrogie Kórliki muszą się przygotować na spłaszczenie na placek!
   • TECHNIKI:
    • WZROK BOHATERA: Mario przeżył wiele przygód i niebezpiecznych sytuacji. Dzięki temu wykształcił w sobie dalekowzrocznego i czujnego ducha, dzięki któremu reaguje i działa podczas tury przeciwnika. Gdy wróg wyjdzie zza osłony i znajdzie się w zasięgu Mario (skok drużynowy, klasyczny ruch lub na skutek efektu specjalnego), Mario automatycznie odda strzał z blastera, nawet jeśli nie jest to jego tura. Nawet zakręcone Kórliki nie mają najmniejszych szans na rozproszenie tak skupionego herosa!
    • M-MOC: Jako przywódca, Mario potrafi inspirować i motywować swoich przyjaciół i towarzyszy z drużyny, zwłaszcza podczas najbardziej niebezpiecznych i zaciekłych starć. Gdy Mario włącza M-Moc, pobudza do ataku wszystkich pobliskich sojuszników i zwiększa ich szanse na ogłuszenie paru głupiutkich Kórlików.
     • RUCH:
      • MIAŻDŻĄCY SKOK: Charakterystyczny, najbardziej przerażający ruch Mario - niezbędny ze strategicznego punktu widzenia – pozwala na flankowanie i zaskakiwanie większości przeciwników. Gdy Mario odblokuje ten ruch specjalny, może po skoku drużynowym wylądować na głowie przeciwnika, a potem na pobliskim polu. Nie ma gdzie się ukryć, gdy atak spada prosto z nieba!

      Podpowiedzi i sztuczki:

     • WZROK BOHATERA X MAGNETYCZNY TANIEC / STRASZNY KÓRLIK: Przed użyciem tych technik spróbuj aktywować Wzrok Bohatera, ze względu na ich efekt odpychania / przyciągania wrogowie będą musieli się poruszyć i uruchomią zdolność Mario.
     • WZROK BOHATERA X SUPER SZANSA: Super Szansa Yoshiego pozwala na zwiększenie prawdopodobieństwa aktywowania super efektów twojej broni. Po aktywowaniu tej zdolności możesz użyć Wzroku Bohatera, a następnie zaatakować za pomocą postaci, która korzysta z super efektu Odbicie albo Odepchnięcie. Popchniesz przeciwnika, w ten sposób uruchamiając Wzrok Bohatera Mario.
     • MŁOT – INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA: Atak obszarowy Młota zadaje największe obrażenia na środku i minimalne na obrzeżu strefy rażenia. Pamiętaj, aby zwracać uwagę na to, gdzie znajdują się pozostali członkowie drużyny, bo możesz im również zadać poważne obrażenia, jeśli stoją zbyt blisko ciebie. Pomyśl o tym, którym bohaterem zagrać w pierwszej kolejności!
     • M-MOC – ZARZĄDZANIE ODLEGŁOŚCIĄ: M-Moc jest bardzo silna, ale ma długi czas odnawiania, więc najlepiej wykorzystywać jej pełny potencjał i wzmacniać moc wszystkich sojuszników. Spróbuj ją włączyć na początku swojej tury, zwłaszcza jeśli bohaterowie znajdują się koło siebie, a dopiero później masz zamiar przesunąć ich poza zasięg Mario.
     • MIAŻDŻĄCY SKOK – NIE ZAPOMINAJ O OSŁONIE: Miażdżący Skok Mario daje dużo możliwości ruchu i pozwala ci na ominięcie obrony wroga. Uważaj jednak, gdzie ostatecznie wylądujesz: sprawdź, czy po wykonaniu Miażdżącego Skoku będziesz dysponować choćby częściową osłoną, bo nie chcesz trafić w ogień krzyżowy przeciwnika, który bez wątpienia skupi się wtedy na tobie. Dodatkowa osłona na skutek działania technik innych bohaterów (przykładowo Ochrona Peach) również będzie mądrym zabezpieczeniem!

Najnowsze artykuły

[2018-06-26] RKB_launch

Jedna szalona ekipa, jedna epicka wyprawa, jeden potężny świat do odkrycia

Połącz siły z Donkey Kongiem i uwolnij wyspę od panowania kórlika Konga.

26-06-201804:00 PM

Zobacz więcej

[2018-06-11] RKB_E3reveal

Uwolnij wyspę od panowania kórlika Konga!

Rozpocznij epicką wyprawę z udziałem trójki zuchwałych bohaterów i pokrzyżuj szelmowskie plany kórlika Konga zanim będzie za późno!

11-06-201810:00 PM

Zobacz więcej

[2018-06-11] Fan kit asset

Download your Donkey Kong Adventure Fan Kit

Get Wallpapers, Artwork, and More in the Donkey Kong Adventure Fan Kit

11-06-201809:59 PM

Zobacz więcej

[2018-05-15] RKB_news_DLC3-characters

Donkey Kong Adventure: w trzecim i ostatnim DLC do gry pojawia się szalona ekipa!

Poznaj szaloną ekipę, w tym dwie nowe grywalne postacie - Donkey Konga i kórlika Cranky'ego - w DLC do Mario + Rabbids Kingdom.

22-05-201803:00 PM

Zobacz więcej