[2018-10-25] Community Spotlight 1

PIĘĆ PORAD, KTÓRE POMOGĄ WAM POKONAĆ SMASHERÓW!

26-10-2018 12:00

Pierwsze spotkanie ze Smasherami w siódmym rozdziale pierwszego świata może okazać się… trudne. Ci przeciwnicy mają specyficzną zdolność – mogą atakować nawet wtedy, gdy wasz bohater rozpoczął swoją fazę akcji. Jednak… daleko im do bycia niepokonanymi! Min_Minstery, ekspert w naszej społeczności graczy, podzieli się z wami swoimi najlepszymi wskazówkami i sztuczkami, dzięki którym wyjdziecie zwycięsko z tej walki.

Witajcie, młode Kórliki! Nawet mimo tego, że Mario + Rabbids Kingdom Battle jest zabawną i kolorową grą, walka może okazać się trudna i to od samego początku! Dlatego dzisiaj udzielę wam garści wskazówek, jak wygrać tę walkę, w której spotykacie się ze Smasherami pierwszy raz!

1. Wybierzcie do swojej drużyny właściwych bohaterów.

Jestem wielką fanką Kórlika Luigiego, ale wystraszony króliczek nie weźmie udziału w tej walce! Radzę wam wybrać Maria, Kórlikową Księżniczkę Peach i Luigiego.

Dwiema najbardziej użytecznymi zdolnościami Maria są miażdżący skok, który pozwala mu skoczyć na głowę przeciwnika po skoku drużynowym oraz jego broń dodatkowa – młot, który pozwala mu zadawać znaczące obrażenia obszarowe.

Kórlikową Księżniczkę Peach radzę wam wyposażyć w jedną zdolność, która kosztuje 20 kul: jej dodatkową moc, która pozwala leczyć sojuszników w pobliżu. Ponieważ to druga w kolejności walka w siódmym rozdziale, ta zdolność okaże się bardzo przydatna, zwłaszcza na początku!

Na koniec, Luigiemu powinniście kupić jego broń dodatkową, Strażnika (Sentry). Pozwoli mu to atakować na dalszą odległość niż przy pomocy broni głównej i zaskakiwać przeciwników. Za pozostałe 10 kul możecie zwiększyć premię do zadawanych obrażeń za przewagę wysokości.

2. Aktywujcie kamerę taktyczną.

Kiedy nachodzi was ochota na przystąpienie do walki od razu, łatwo zapomnieć o tej kamerze, choć jest ona niezwykle przydatna, zwłaszcza gdy spotykacie przeciwnika po raz pierwszy! Zatem, pierwszą rzeczą po rozpoczęciu walki powinno być włączenie kamery taktycznej, by poznać Smashera lepiej.

To, czego się dowiecie, może okazać się istotne dla dalszego ciągu tej walki! Zobaczycie tam, że może on przemieszczać się na odległość 4 pól, że rusza się 4 pola po otrzymaniu obrażeń od któregoś z bohaterów oraz że zadaje do 60 punktów obrażeń.

Poznanie przeciwnika jest kluczowe, więc nie przegapcie okazji, by to zrobić! Da wam to również szansę na szczegółowe przyjrzenie się, jak skonstruowany jest ten poziom, co świetnie pokazuje, gdzie możecie się ruszyć.

3. Udajcie się do bitewnej kwatery głównej.

Jeszcze chwila cierpliwości – bitwa zaraz się zacznie! Zanim się w nią wpakujecie, musicie wybrać odpowiednią broń. W tej potyczce, tak jak i w pozostałych, ważne jest zróżnicowanie wywoływanych efektów statusu. Upewnijcie się zatem, że część z broni będzie wywoływać efekt miodu, który spowolni ruch Smasherów, a część będzie miała efekt odbijania, który odepchnie ich na drugą stronę planszy. Powinniście również wziąć pod uwagę, że niektóre bronie są bardziej skuteczne przeciwko konkretnym typom przeciwników …

W tej walce radzę wam użyć następujących broni:

[2018-10-25] Community Spotlight 1 - weapons

4. Skaczcie na swoich sojuszników.

W tej walce celem jest dotarcie do strefy na końcu planszy. Nie chodzi o to, żeby pokonać wszystkich przeciwników, tylko o to, by chociaż jeden z bohaterów dotarł do tej strefy!

By przemieszczać się po planszy z większą prędkością, nie krępujcie się używać skoku drużynowego. Tym sposobem, przy użyciu całej drużyny, możecie skończyć ten poziom w mniej niż sześć tur!

5. Trzymajcie Smasherów na dystans.

Smasherzy są wyjątkowo silni i mają dwie fazy ruchu: jedną, gdy trafi ich któryś z bohaterów (4 pola) i drugą – w swojej turze (4 pola). Najłatwiejszy sposób, by uniknąć otrzymywania zbyt wielu obrażeń przez bohaterów, to zmusić Smasherów do biegania w kółko, z jednego końca strefy walki na drugi. Tu niezwykle przydatne okazują się zdolności naszych dwóch hydraulików...

Bonus:

Używajcie zdolności specjalnych bohaterów.

Zdolności Maria i Luigiego będą niezwykle przydatne do oddalania Smasherów. Pamiętajcie, by używać ich jednocześnie, tak szybko jak to możliwie, od pierwszej rundy:

  • Ustawcie Luigiego za cegłami po lewej stronie i użyjcie jego zdolności.
  • Ustawcie Maria za cegłami po prawej stronie i użyjcie jego zdolności a następnie zaatakujcie Smashera. < /li>
  • Wróg ruszy się w stronę Maria, który zaatakuje ponownie, używając swojej zdolności.
  • Wróg zatrzyma się i ruszy ponownie w stronę Maria, nim zostanie zaatakowany zdolnością Luigiego.
  • Powinniście też używać zdolności Kórliczej Księżniczki Peach tak często, jak to możliwe, by przywrócić drużynie punkty życia, jak również wykorzystywać jej tarczę, gdy Smasher zbliży się do niej za bardzo!

Włączcie tryb Łatwy.

W graniu chodzi o zabawę i nie ma powodu do wstydu, jeśli przełączycie grę na łatwy tryb, bo normalny poziom trudności to dla was zbyt wiele! To zwiększy liczbę punktów życia bohaterów o 50%, co naprawdę pomaga, gdy utknęliście. :)

Najnowsze artykuły

RabbidsWildRaceHeader2

Wild Race – zupełnie nowa gra błyskawiczna od Ubisoft Nano

Rabbids Wild Race to nowa i zabawna, darmowa i błyskawiczna gra od Ubisoft Nano, w której rywalizujesz z innymi graczami w zwariowanej gonitwie.

10-12-202005:00 PM

Zobacz więcej

Community Competition Anniversary Header

Konkurs społecznościowy - pierwsza rocznica

Na Gamescomie 2019 dobiegł końca pierwszy sezon, więc teraz przyszła pora na podsumowanie całego roku zawodów w grze Mario + Rabbids Kingdom Battle!

20-01-202012:00 PM

Zobacz więcej

[2019-08-09] Summer Games Winners Header

Rywalizacja społecznościowa – Zwycięzcami Letnich Igrzysk są…

Letnie Igrzyska dobiegły końca, a ich zwycięzcy zostali koronowani!

09-08-201912:00 PM

Zobacz więcej

[2019-08-20] Grand Finals Header

Zaczynają się targi Gamescom, a wraz z nimi nadchodzi czas na wielkie finały Mario + Rabbids Kingdom Battle!

Rywalizacja w MRKB znajdzie swój finał na targach Gamescom, gdzie zmierzą się zwycięzcy poszczególnych sezonów oraz zdobywcy dzikich kart!

20-08-201912:00 PM

Zobacz więcej