[2018-11-30] Portrait 1 MarkProductions

Centrum społeczności: Osobowości #1: MarkProductions

30-11-2018 12:00

1) Czołem MarkProductions, czy możesz powiedzieć nam kilka słów o sobie i coś więcej o twojej pracy?

Cześć, kórliczy zespole społecznościowy! Jestem wam bardzo wdzięczny, że mogę być gościem na waszej stronie!

Nazywam się Mark, niektórzy mogą mnie znać z niektórych miejsc w Internecie pod pseudonimem „MarkProductions”. Rysowałem/pisałem/tworzyłem, odkąd sięgam pamięcią. Rysuję zarówno fanarty (w tym Kórliki!) jak i postaci własnego pomysłu, pracuję też od czasu do czasu nad własną serią komiksową „Ghooost”. Rysowanie kolorowych postaci kreskówkowych w przeróżnych stylach jest jednym z moich ulubionych zajęć, ale planuję też w nieodległej przyszłości podjąć się tworzenia animacji krótkometrażowych.

2) W maju, zaimponowałeś społeczności i nam rysunkami stworzonymi na konkurs fanartowy! Pamiętasz, kiedy miało miejsce twoje pierwsze spotkanie z Kórlikami?

To zabrzmi jak frazes, ale pamiętam moje pierwsze chwile z Kórlikami, jakby to było dziś. A towarzyszyły mi one od pierwszego zwiastuna Rayman Raving Rabbids. Kórliki wyglądały trochę bardziej... jak zombie, w porównaniu z ich obecnym wyglądem. Byłem dość zaskoczony, gdy w końcu gra znalazła się w moich rękach i okazało się, że została całkowicie zmieniona! Zawsze zastanawiało mnie, co się stało z pierwotną wersją, ale finalny rezultat bardzo mi się spodobał i co by nie mówić, Kórliki są zwariowane.

W Kórlikach jest po prostu coś niezwykłego, co sprawia, że mogą funkcjonować w dowolnej sytuacji, szczególnie jako czarne charaktery i anty-bohaterowie. W sumie, Rabbids Go Home była jedną z moich ulubionych gier na Wii, dzięki swojemu unikalnemu stylowi i absurdalnej, acz wciągającej, ścieżce dźwiękowej!

Zawsze byłem wielkim fanem Raymana i myślę, że to właśnie dlatego dałem szansę grze o Kórlikach, czego w żadnej mierze nie żałuję. To dość zabawne, że choć ich historie są blisko ze sobą związane, serie Raymana i Kórlików rozeszły się w zupełnie różne strony. Może któregoś dnia spotkają się ponownie!

3) Co ci się najbardziej podoba w świecie Mario + Rabbids: Kingdom Battle?

Bardzo spodobało mi się szalone spojrzenie na uniwersum Mario w Kingdom Battle. Łączyło w sobie szajbnięte elementy z Kórlików z tym, do czego przyzwyczaiła ludzi seria Mario. Jeśli się nad tym zastanowić, świat Mario zawsze był dziwnym miejscem. Używanie rur kanalizacyjnych jako formy transportu, skakanie po złych (choć niewątpliwie uroczych) Gumbasach z jakiegoś powodu było dla nas czymś do wyobrażenia. Może właśnie dlatego style Mario i Kórlików tak dobrze się ze sobą zgrywają!

Myślę, że rzeczami, które najbardziej mi się spodobały są nowe, unikalne elementy, które pochodzą z serii o Kórlikach. Na przykład fantom śpiewający opery, wyścigi wózków na zakupy, strzelanie przepychaczkami... Zawsze imponowali mi twórcy gier, którzy potrafili wprowadzić nowe i zapadające w pamięć pomysły w świetnym stylu!

4) Skąd czerpiesz inspirację?

Można ją czerpać z wielu miejsc! W moim przypadku bierze się z wielu zabawnych rzeczy w życiu codziennym, gier i rozmów ze znajomymi. Rysunki innych artystów również stanowią świetne źródło inspiracji, lubię też często rysować postaci oparte na moich znajomych!

Uwielbiam tworzyć moje własne, stylizowane wersje istniejących postaci. Intryguje mnie, w jaki sposób każdy rysuje/interpretuje pewne elementy wzoru w różny sposób. Każdy ma swój własny styl, nawet jeśli nie jest tego świadomy.

5) Gdybyś miał wyobrazić sobie na nowo Króliki w twoim własnym stylu, jak by one wyglądały? Jak wygląda twój proces twórczy, kiedy musisz przeprojektować dobrze znane postacie?

Tak, jak to zwykle robię z każdym przeprojektowywaniem, najpierw przeglądam szkice koncepcyjne różnych gier z Kórlikami: kiedy jesteś już w stanie wiernie odwzorować postać, możesz zacząć łamać zasady! Moim celem jest znalezienie kreskówkowego stylu, który odpowiadałby ekspresywności pięknych animacji w Kingdom Battle i całemu szaleństwu Kórlików. Nie próbowałem jeszcze rysować dużej, kolorowej ilustracji z wieloma Kórlikami – oddanie interakcji między postaciami jest kluczowe!

Moje nowe rysunki z Kórlikami różnią się znacznie od tych sprzed pięciu miesięcy. I na pewno będę rysował ich więcej, więc kto wie, jak będą wyglądać w przyszłości? Ciekawi mnie, w jakim kierunku pójdzie styl, w jakim je rysuję! Na pewno zostawię niesamowity ogon. Nie ma on zbyt wiele sensu, ale skłamałbym, mówiąc, że ten nieistotny szczegół nie jest moim oczkiem w głowie.

6) Chcemy, by każdy w społeczności Kórlików mógł zobaczyć i śledzić twoją twórczość: gdzie mogą cię znaleźć?

Większość moich skończonych rysunków zamieszczam na moim profilu na DeviantArt. Ponadto, mam od stosunkowo niedawna konto na Twitterze, @RealMarkProd. Zamieszczam tam wszystkie moje nowe rysunki i wyjątkowe esy-floresy, a także dość niebezpieczną dla zdrowia dawkę memów. I w końcu, choć tak samo ważny, istnieje również mój kanał na Youtube. Niektóre z filmików, które tam zamieszczam, są o moich rysunkach, ale są tam też nagrania z tego, jak gram, w których uczestniczą moi przyjaciele, AJ i Jannick, na przykład nasza najnowsza seria o Rayman 2!

7) Jakiej rady udzieliłbyś młodym twórcom, by zainspirować ich do tworzenia dla społeczności?

O rety, mógłbym całymi godzinami pisać rady dla początkujących artystów, ale żeby nie zapchać wam bloga, postaram się odpowiedzieć w skrócie.

Do wszystkich młodych twórców: absolutnie najważniejsze jest rysowanie tego, co lubicie. Wiem, że w dzisiejszych czasach Internet jest pełen negatywnych wibracji, ale nigdy nie pozwólcie, by was zniechęcono do robienia tego, co lubicie. Więc jeśli chcecie rysować jakieś zakręcone Kórliki, to po prostu je rysujcie!

Wspaniali ludzie z kórliczego zespołu społecznościowego są tak mili, że zawsze rzucą okiem na fanarty opublikowane z hasztagiem #RabbidsFanArt, co jest niezwykle motywujące dla mniej znanych artystów. Pokazanie swoich rysunków wielu ludziom to wspaniała okazja, by dowiedzieć się, co sądzą o waszej sztuce.

Z uwag ogólnych: rysowanie na podstawie prawdziwych obiektów pomoże wam rozwinąć wasz styl i podstawy warsztatu, dzięki współpracy z przyjaciółmi będziecie się świetnie bawić, nie ma nic złego we wzorowaniu się na kimś (każdy artysta to robi), rozwiniecie własny styl z czasem, dobry program nie gwarantuje dobrego artysty, macie do dyspozycji kursy rysunku i bardzo ważne też będzie próbowanie rzeczy spoza waszej strefy komfortu.

Skrócona wersja była nieco dłuższa niż się spodziewałem, ale to było mniej więcej tyle! Jeszcze raz, wielkie dzięki za możliwość porozmawiania z wami i już nie mogę się doczekać, by zobaczyć, dokąd podąży seria o Kórlikach!

Najnowsze artykuły

RabbidsWildRaceHeader2

Wild Race – zupełnie nowa gra błyskawiczna od Ubisoft Nano

Rabbids Wild Race to nowa i zabawna, darmowa i błyskawiczna gra od Ubisoft Nano, w której rywalizujesz z innymi graczami w zwariowanej gonitwie.

10-12-202005:00 PM

Zobacz więcej

Community Competition Anniversary Header

Konkurs społecznościowy - pierwsza rocznica

Na Gamescomie 2019 dobiegł końca pierwszy sezon, więc teraz przyszła pora na podsumowanie całego roku zawodów w grze Mario + Rabbids Kingdom Battle!

20-01-202012:00 PM

Zobacz więcej

[2019-08-09] Summer Games Winners Header

Rywalizacja społecznościowa – Zwycięzcami Letnich Igrzysk są…

Letnie Igrzyska dobiegły końca, a ich zwycięzcy zostali koronowani!

09-08-201912:00 PM

Zobacz więcej

[2019-08-20] Grand Finals Header

Zaczynają się targi Gamescom, a wraz z nimi nadchodzi czas na wielkie finały Mario + Rabbids Kingdom Battle!

Rywalizacja w MRKB znajdzie swój finał na targach Gamescom, gdzie zmierzą się zwycięzcy poszczególnych sezonów oraz zdobywcy dzikich kart!

20-08-201912:00 PM

Zobacz więcej