[2019-01-18] Fuposet Spotlight Header

Oblicza Społeczności #2: Przed wami Fuposey

24-01-2019 12:00

Cześć, Fuposey! Przedstawisz się nam i powiesz kilka słów o tym, kim jesteś i czym się zajmujesz?

Nie wiem, czy to kogoś zainteresuje, ale naprawdę nazywam Lidia Marlene Gaspar (rodzina i większość przyjaciół mówi na mnie Marlene), a na swoich głównych kanałach zazwyczaj występuję jako Fuposey! Pochodzę z Portugalii i jestem mało znanym grafikiem-hobbystą, który udostępnia swoje prace tak często, jak tylko czas na to pozwala! Jestem kimś, kto po prostu uwielbia rysować, a inspiracji do swoich prac szukam w grach komputerowych i filmach animowanych, ale równie często tworzę też własne postaci.

Może to zaskakujące, ale niewiele osób w ogóle wie, że rysuję, ponieważ nigdy przesadnie się z tym nie obnosiłam! W głębi serca pozostaję dzieckiem, które zawsze wyobrażało sobie, że kiedyś dołączy do grona swoich ulubionych komiksowych rysowników lub twórców seriali animowanych, ale znalazło swoją własną drogę. Przede wszystkim rysuję, ale zdarzyło mi się też eksperymentować z pisaniem.

Nietrudno było się zorientować, kto jest twoją ulubioną postacią… To oczywiste, że Fantom ma nietuzinkowy wygląd i fantastyczny głos, więc dobrze rozumiemy to uwielbienie. Ale może opowiesz nam, czym zwrócił on na siebie twoją uwagę?

Po raz pierwszy zetknęłam się z nim oglądając Zwiastun Bitewny, w którym występował. Od razu zakochałam się w tej postaci i jej gromkich pieśniach na temat Mario! A mówiąc poważnie, to ciężko jest wskazać jakąś konkretną rzecz, która zwróciła moją uwagę na tę postać, ale cudowny śpiew Augustina Chemelle'a na pewno nie był bez znaczenia. Gdy usłyszałam go po raz pierwszy, byłam zszokowana, że potężny kórliczy upiór nagle potrafi rozwścieczyć Mario komentarzami dotyczącymi jego wagi i nawiązującymi do serii Mario Kart! A ponieważ przy okazji jestem wielbicielką śpiewaków operowych i żywię względem nich ogromny szacunek, uznałam Fantoma za bardzo ożywczą postać, ze względu na jego niepowtarzalne pieśni o Mario! To, w zestawieniu z niesamowitym projektem postaci i zaskakująco rozkosznym pomysłem na połączenie kórlika z upiorem i gramofonem, przyniosło bardzo zabawny efekt, jakby żywcem wyjęty z filmów Disneya! Mogę mieć tylko nadzieję, że jeszcze kiedyś zobaczę tę żywiołową postać w jakiejś innej, porywającej historii.

Od tamtej pory po prostu staram się rysować Fantoma najlepiej jak umiem! A wsparcie jakie przy tym otrzymuję jest co najmniej zdumiewające! Naprawdę, muszę przy tej okazji gorąco podziękować wszystkim, którzy są przy mnie i dodają mi otuchy. W życiu nie przypuszczałabym, że moje prace mogą sprawiać ludziom tyle radości i naprawdę uważam, że los się do mnie uśmiechnął... Ale sądzę też, że mogę sprawić moim fanom jeszcze mnóstwo frajdy...

[2019-01-18] Fuposey Phantom

Pamiętasz swoje pierwsze spotkanie z Kórlikami?

Już od jakiegoś czasu jestem za pan brat z Kórlikami, znam ich spontanicznie zakręcone losy i wiem, skąd się wzięły, ale ale tak naprawdę po raz pierwszy zetknęłam się z tą serią dawno temu, gdy jeden z moich braci wręczył mi prezent urodzinowy! Pamiętam jakby to było wczoraj, dostałam od niego grę Rayman Raving Rabbids TV Party na Nintendo DS! Mimo upływu lat wciąż mam tę konsolę i często ją odpalam, bo obfitowała ona w mnóstwo zwariowanych mini-gierek. Później w moje ręce trafiła gra Rabbids Go Home z bardzo zabawną ścieżką dźwiękową, bo zespół, który ją nagrywał zadbał, by gra kipiała swoim własnym urokiem! To, w połączeniu ze zwariowaną rozgrywką, sprawiło, że powrót do domu był niezapomnianą przygodą! Zespołowi Fanfare Vagabontu należą się gorące podziękowania za to arcydzieło!

Teraz nie zastanawiaj się zbyt długo, chcemy żeby odpowiedź była spontaniczna: gdybyś miała wybrać trzy ulubione elementy ze świata Mario + Rabbids: Kingdom Battle, to co by to było?

Na to pytanie nietrudno odpowiedzieć; muzyka, środowisko gry i powolna, ale odprężająca rozgrywka! Ścieżka dźwiękowa autorstwa pana Granta Kirkhope'a naprawdę ożywiła ten świat, a gdy jeszcze okazało się, że obejmuje ona pieśni Fantoma, wzbudziło to moją wielką radość, ale też i ogromny szacunek dla niego! Wolniejsze i bardziej uspokajające ścieżki dźwiękowe też lubię, ale ta żywsza kompilacja naprawdę ujęła mnie za serce! Środowisko gry i projekty poziomów też są moim zdaniem dobrze zaplanowane i wykonane, a wszędzie kryją się jakieś ciekawe zakamarki! Wiem, że miały być trzy elementy, ale urzekł mnie też niesamowity humor tej gry, a także osobowość każdego z Kórlików!

Doskonałym tego przykładem jest scena, w której Kórliczka Peach udziela lekcji słonecznikowi. Tak samo jak ta, w której Luigi podgląda dwa Kórliki robiące sobie zdjęcia... A podejrzewam, że dodatek DLC wniósł do gry jeszcze więcej humoru, wprowadzając ożywcze slapstickowe animacje, które nawiązują do starych dobrych komedii.

[2018-01-18] Fuposey Mario Phantom

Jak opisałabyś swój styl i skąd czerpiesz dla siebie inspiracje?

Mój styl w głównej mierze opiera się na tym, czym karmiłam się przez całe dzieciństwo; na komiksach i animowanych serialach!... Ciężko go opisać, bo jest dość nietypowy, ale przy tym bardzo humorystyczny, co zapewne bierze się z mojej własnej natury! Jak się tak zastanowić, to wywodzę się z czasów, w których sięgało się po bardzo typowe wzorce. Z tego co pamiętam, najpierw były krótkie komiksy, takie jak Sknerus McKwacz, Kaczor Donald, Myszka Miki, Turma da Mônica i inne wydawnictwa dla dzieci. I na pewno też w jakimś stopniu gry komputerowe, bo moje pierwsze cyfrowe grafiki były inspirowane właśnie grami!

Fascynuje mnie też płynna animacja, którą uważam za świetny sposób na snucie opowieści i obrazowanie uczuć postaci, choć oczywiście trzeba pokazywać je we właściwych momentach i odpowiednio odczytywać emocje, bo nawet najdrobniejszy gest może realnie pomóc w wyrażeniu uczuć postaci bez popadania w przesadę.

Chcemy, by inni członkowie społeczności też mogli podziwiać twoje prace: gdzie mogą je znaleźć?

Każdy z łatwością może odszukać moje główne konto w serwisie DeviantArt a także konto w serwisie Tumblr! Ostatnio zagościłam też na Twitterze, którego od czasu do czasu używam jako odskoczni! W tych miejscach znaleźć można większość moich prac, od mało wyszukanych żartów, aż po grafiki! Na Twitterze i w Tumblr mogą się pojawiać różne moje gryzmoły, ale najważniejsze prace staram się zawsze publikować na moich najważniejszych kanałach, w tym w serwisie DeviantArt! Przyznaję, że moja aktywność może okresowo spadać, ale to nieuchronny objaw dorastania i wzrastającej liczby obowiązków!

[2019-01-18] Fuposey Dance

Jakiej rady udzieliłabyś młodszym twórcom, by zachęcić ich do tworzenia prac dla społeczności?

Moim zdaniem jedno jest nie do przecenienia i chyba wreszcie mam okazje, by się tym podzielić! Może to zabrzmieć banalnie, ale naprawdę nie bójcie się udostępniać swoich prac, róbcie to, co sprawia wam w życiu największą radość, dzielcie się z innymi tym, co najbardziej kochacie, nigdy nie rezygnujcie z marzeń i choćby nawet życie próbowało was złamać z jakiegoś powodu, nie dajcie się i cały czas idźcie naprzód! Wszystkie, nawet najgłupsze i najbardziej szalone marzenia mogą się ziścić, jeśli poświęcicie im się z prawdziwą pasją! Można tu podać za przykład samą grę, ponieważ ilekroć w nią gram, czuję jak pasja Davide Solianiego przepełnia mnie radością. Gdy przypominam sobie podziękowania, jakie otrzymał od pana Miyamoto, łzy cisną mi się do oczu, bo każdy z was by się rozpłakał, gdyby wasz idol przyszedł i powiedział, że uwielbia to, co zrobiliście i podziwia włożony w to wysiłek.

Nie wahajcie się tworzyć z obawy przed opiniami innych, lepiej słuchać słów krytyki niż siedzieć z założonymi rękoma. Niech to będzie muzyka, grafika, rękodzieło, pisanie, cokolwiek, co tylko wymaga od was odrobiny kreatywności! Nie bójcie się realizowania pomysłów, które chodzą wam po głowach! A jeśli sądzicie, że nie jesteście w czymś dość dobrzy, to pamiętajcie, że każdy od czegoś zaczyna i nie ma nic złego w tym, że popełnia się błędy. Jeśli chcecie się rozwijać lub po prostu robić coś, co kochacie, to już wystarczający powód, by pokazać to światu i czerpać z tego naukę.

[2019-01-18] Fuposey Caroling


Udzielenie tego wywiadu to była prawdziwa przyjemność! Mam nadzieję, że twórcy gry zdają sobie sprawę, że ich starania zaowocowały grą, która nie ma sobie równych wśród innych przygód Kórlików i nie tylko, wyrazy uszanowania dla pana Miyamoto za wykreowanie takich wspaniałych postaci i za zachowanie tego lekkiego kreskówkowego humoru! I dziękuję, że spędziliście ze mną ten czas!

Najnowsze artykuły

RabbidsWildRaceHeader2

Wild Race – zupełnie nowa gra błyskawiczna od Ubisoft Nano

Rabbids Wild Race to nowa i zabawna, darmowa i błyskawiczna gra od Ubisoft Nano, w której rywalizujesz z innymi graczami w zwariowanej gonitwie.

10-12-202005:00 PM

Zobacz więcej

Community Competition Anniversary Header

Konkurs społecznościowy - pierwsza rocznica

Na Gamescomie 2019 dobiegł końca pierwszy sezon, więc teraz przyszła pora na podsumowanie całego roku zawodów w grze Mario + Rabbids Kingdom Battle!

20-01-202012:00 PM

Zobacz więcej

[2019-08-09] Summer Games Winners Header

Rywalizacja społecznościowa – Zwycięzcami Letnich Igrzysk są…

Letnie Igrzyska dobiegły końca, a ich zwycięzcy zostali koronowani!

09-08-201912:00 PM

Zobacz więcej

[2019-08-20] Grand Finals Header

Zaczynają się targi Gamescom, a wraz z nimi nadchodzi czas na wielkie finały Mario + Rabbids Kingdom Battle!

Rywalizacja w MRKB znajdzie swój finał na targach Gamescom, gdzie zmierzą się zwycięzcy poszczególnych sezonów oraz zdobywcy dzikich kart!

20-08-201912:00 PM

Zobacz więcej