Maddie Interview Header

Oblicza społeczności #4: Poznajcie Maddie!

29-03-2019 12:00

Cześć, Marisela! Możesz nam powiedzieć parę słów o sobie?

Na początek chciałabym osobiście podziękować całemu zespołowi społecznościowemu Rabbids za tę niesamowitą okazję. Nie wierzę w to, jakie mam szczęście! Zanim zacznę gubić się w swoich własnych słowach: nazywam się Marisela Commandary Prudencio, ale znana jestem jako Maddie, jak również pod paroma innymi ksywkami. (Po prostu mówcie do mnie Maddie!). Mieszkam na północy, w starej, dobrej Kanadzie! Jestem młodą dorosłą, która urodziła się z pasją i miłością do sztuki we wszystkich jej najrozmaitszych i przepięknych formach - i mam tak od trzeciego roku życia! Naprawdę nie mogę dużo więcej powiedzieć o sobie poza tym, że jestem artystką, która sama nauczyła się swojego fachu; gram w gry, które sama wybieram; uwielbiam uczyć się najrozmaitszych języków, jak choćby francuskiego; jestem kolosalnym nerdem i ogromną miłością darzę wszelkie koty. Aby podsumować wszystko w kilku słowach: jeśli coś pokocham, będę temu oddana aż do końca życia. (jak na przykład Kórlikom!)

Masz dobrą rękę do rysunku! Uczyłaś się tego sama - czy rysowanie Kórlików pomogło Ci w rozwoju swojego stylu? Czy może zaczęłaś mierzyć się z rysowaniem szalonych szkodników dopiero wtedy, gdy wypracowałaś swój obecny styl?

Właśnie tak! Rysowałam Kórliki odkąd pamiętam, ale moja nagła, drastyczna zmiana stylu nastąpiła w wyniku oglądania najrozmaitszych, zwariowanych stylów grafik koncepcyjnych związanych z Kórlikami w licznych, poświęconych im grach. Kolejnym powodem jest mój najlepszy przyjaciel, dzięki któremu natknęłam się na Waszą niesamowitą grę! Razem z nim niemal codziennie dzielimy się naszą miłością do Kórlików za pośrednictwem naszych rysunków! Od lat, a zwłaszcza czuję to wobec zeszłego roku, czułam się coraz bardziej pewna siebie i coraz bardziej zadowolona ze swoich rysunków dzięki temu, że nauczyłam się rysować w wielu rozmaitych stylach. A to wszystko dzięki zespołowi społecznościowemu Rabbids i mojemu najlepszemu przyjacielowi! Nigdy się nie nudzę, gdy rysuję tych głupiutkich, uroczych kretynów!


Kiedy pierwszy raz natknęłaś się na Kórliki?

Albo na moje urodziny, albo na Gwiazdkę w 2006 roku. Mój wujek dał mi wtedy grę, która zostanie już ze mną na zawsze - Rayman Raving Rabbids. To wtedy wszystko się zaczęło! Prawdę mówiąc początkowo czułam się nieco onieśmielona Kórlikami... Ale z biegiem czasu i po wielu powtórkach całej gry ich dziwaczna, szalona natura wzięła szturmem moje serce i od tego czasu zawsze mnie rozczulają. Dość powiedzieć, że je uwielbiam, a moja miłość do nich z dnia na dzień tylko rośnie. Jestem ich wielką entuzjastką! Zawsze lubię przeglądać rozmaite szkice koncepcyjne, historię, opowieści o ich życiu, gadżety, komiksy, a także oglądać poświęcony im serial Rabbids Invasion, który uwielbiam - kocham wszystko, co ich dotyczy! Jeśli pojawi jakaś rzecz związana z Kórlikami, z pewnością mi się spodoba! Zawsze śledzę wszystkie wiadomości dotyczące Kórlików! Czasami moi znajomi sami się do mnie zgłaszają, żeby się dowiedzieć, czy nie mam jakichś informacji o tych puchatych szkodnikach! Moi znajomi dobrze wiedzą, że jestem ogromnym kórlikowym nerdem i że jestem z tego dumna! Odkąd je poznałam, Kórliki uczyniły moje życie lepszym. Jeśli muszę się odprężyć albo zaczyna mnie gnębić nostalgia, lubię grać we wszystkie dotychczas opublikowane gry z ich udziałem. (Nie chcę się chwalić, ale zebrałam i kupiłam wszystkie dotychczas wydane gry o nich - tak właśnie je kocham i tak bardzo jestem im oddana!). Gdy je widzę, od razu poprawia mi się humor. J’aime les lapin crétins!

Gdy gra Mario + Rabbids: Kingdom Battle pojawiła się na rynku, co zwróciło w niej Twoją uwagę?

Poza tym nadzwyczaj uroczym, wzruszającym, legendarnym wystąpieniem Davide'a Soliani, (nie martw się, płakałam razem z Tobą!), najważniejsze było dla mnie połączenie uniwersum Mario i Kórlików w coś tak niewyobrażalnego, coś tak nieprawdopodobnego, a jednocześnie tak idealnego - to było dla mnie niesamowite. Co do innych, myślę że czuli tak samo, zwłaszcza gdy mówiłam im potem, jak dobrze wyszła ta gra. Znacznie przerosła moje oczekiwania. Uwielbiam każdy element tej gry i to bez żadnych zastrzeżeń. Muzyka, która zostaje w głowie na długo, a którą skomponował wspaniały Grant Kirkhope, pełne życia, przepiękne krajobrazy poszczególnych światów, a nawet małe rzeczy, takie jak te szalone sekwencje z Kórlikami, które dzieją się w tle, gdy spacerujesz sobie po grze - mogę w nieskończoność opowiadać o tym, jak bardzo podoba mi się ta gra. Ale najważniejsze było to, jak nowa i interesująca była dla mnie zarówno gra, jak i jej gatunek! Gdy gram, za każdym razem odkrywam coś nowego!


Bardzo nam się podoba, jak żywych kolorów używasz w swoich dziełach, zwłaszcza jeśli traktują o rozświetlonym świecie Mario + Rabbids. Wolisz pracę z bardziej jaskrawymi paletami kolorów?

Och, naprawdę? Bardzo mi miło! W każdym razie owszem, podczas rysowania staram się wypróbowywać różne odcienie kolorów i zawsze szukam takiego odcienia, który będzie pasował do rysunku, który akurat tworzę. Najchętniej pracuję z miękkimi i żywymi paletami, rysunki wyglądają wtedy tak ładnie i przyjemnie dla oka. Gdy rysuję cokolwiek związanego z Mario + Rabbids Kingdom Battle, wynik niemal zawsze wręcz kipi kolorami. Gra sama w sobie jest niezwykle żywa, więc moim zdaniem to bardzo pasuje! Staram się nie odchodzić zbyt daleko od aktualnej tonacji i stylu gry, ale czasami zabawnie jest poeksperymentować i zejść z udeptanej ścieżki...

Sama rozwinęłaś swój własny styl. Czy masz jakieś porady dla artystów ze środowiska Rabbids, którzy chcieliby wyrażać siebie w bardziej unikatowy sposób za pośrednictwem swojej sztuki?

Radziłabym spróbować czegoś nowego, czegoś szalonego, czegoś, czego wcześniej się nie próbowało i podążać w tym właśnie kierunku! Rysowanie wszystkiego w jednym stylu jest świetne, ale to tak jak z nauką języków czy dowolnego innego zagadnienia - im więcej znasz sposobów i metod na zrobienie czegoś, tym więcej to przynosi korzyści! Nie bój się przejść z jednego stylu do drugiego - o to mi właśnie chodzi. Jeśli szukasz czegoś, co popchnie cię w kierunku nowych odkryć, potrzebujesz inspiracji! Przyjrzyj się swoim ulubionym serialom, artystom, referencjom, a może nawet rysunkom swoich znajomych, jeśli sami mają artystyczne zacięcie! Traktuj te elementy, jako przykłady, a potem połącz je razem i stwórz styl, który będziesz mógł nazwać swoim własnym. Nie bój się wzorować na przykładach, bo każdy ich potrzebuje - po to właśnie są, aby ci pomagać, inspirować cię i motywować.


Gdzie możemy znaleźć więcej twoich prac? Gdzie publikujesz swoje dzieła?

Często postuję na moim profilu na Instagramie, który składa się z moich szkiców i gdzie bez przerwy daję upust swojej nerdozie na punkcie Królików - lapinchatton Moje ukończone i większe prace i obrazy, z których jestem dumna, publikuję na DeviantArt pod adresem SilencioCosmos, a także na moim Twitterze, PinkuuStinkuu

Jeszcze raz chciałabym wyrazić swoją dozgonną wdzięczność wszystkim członkom zespołu społeczności Rabbids za poświęcenie swojego czasu i zaoferowanie mi tej niezapomnianej okazji. Na zawsze będę się cieszyć tą chwilą. Wszyscy wręcz promieniejecie autentyczną życzliwością, kiedy tylko widzę, jak rozmawiacie ze społecznością i z waszymi fanami. Mam zamiar dalej pokazywać swoje oddanie w przyszłości, która czeka Kórliki w dowolnych nowych (i jak zwykle zwariowanych) przygodach, czekających na nie w kolejnych grach. Niech Bóg Was błogosławi!

Najnowsze artykuły

RabbidsWildRaceHeader2

Wild Race – zupełnie nowa gra błyskawiczna od Ubisoft Nano

Rabbids Wild Race to nowa i zabawna, darmowa i błyskawiczna gra od Ubisoft Nano, w której rywalizujesz z innymi graczami w zwariowanej gonitwie.

10-12-202005:00 PM

Zobacz więcej

Community Competition Anniversary Header

Konkurs społecznościowy - pierwsza rocznica

Na Gamescomie 2019 dobiegł końca pierwszy sezon, więc teraz przyszła pora na podsumowanie całego roku zawodów w grze Mario + Rabbids Kingdom Battle!

20-01-202012:00 PM

Zobacz więcej

[2019-08-09] Summer Games Winners Header

Rywalizacja społecznościowa – Zwycięzcami Letnich Igrzysk są…

Letnie Igrzyska dobiegły końca, a ich zwycięzcy zostali koronowani!

09-08-201912:00 PM

Zobacz więcej

[2019-08-20] Grand Finals Header

Zaczynają się targi Gamescom, a wraz z nimi nadchodzi czas na wielkie finały Mario + Rabbids Kingdom Battle!

Rywalizacja w MRKB znajdzie swój finał na targach Gamescom, gdzie zmierzą się zwycięzcy poszczególnych sezonów oraz zdobywcy dzikich kart!

20-08-201912:00 PM

Zobacz więcej