[2019-04-29] Rik Interview Header

Oblicza społeczności - Rik, czempion 1 turnieju

29-04-2019 12:00

Hej, Rik! Na początku dziękujemy, że przygotowałeś to wyzwanie premiowe dla rozgrywek wiosennych. Czy od razu wiedziałeś, jak to wyzwanie ma wyglądać, czy rozważałeś różne opcje?

Cześć! Nie ma za co! Na początku chcę powiedzieć, że udział w rozgrywkach zimowych w studiu w Paryżu było wielkim zaszczytem – od początku do końca to wielkie przeżycie! Konkretne rozwiązania zastosowane w wyzwaniu były kilka razy modyfikowane; eksperymentowałem z pomysłem na bitwę bossów na czas. Eksperymentowałem też z opcją „bez obrażeń”, ale Phantom jest zbyt dobry na coś takiego! Jego ruch i zasięg ataku pokrywa większość mapy. Wiedziałem już, że bitwę da się zrobić w dwóch turach, więc zdecydowałem, że od tego właśnie należy zacząć. I na tym potem zbudowałem wyzwanie.

Co według ciebie jako uczestnika jest najlepszą rzeczą w sezonowym formacie rozgrywek? Chciałbyś coś zmienić w nadchodzących sezonach?

Zwiększenie liczby wyzwań na sezon do poziomu jednego na tydzień było zdecydowanie dobrym ruchem. Dzięki temu pojawiło się o wiele więcej dyskusji w społeczności, a to zawsze jest dobrym posunięciem. Dodatkowo z perspektywy wyzwania, im więcej zawiera ono kryteriów, im bardziej jest zagmatwane, tym większą sprawiało mi zabawę; znane z wcześniejszej gry misje stały się nowe, inne i trudniejsze, co tylko zwiększyło frajdę. Chciałbym też zobaczyć coś w rodzaju tabeli wyników. Rozumiem, że to może nie być możliwe, ale fajnie by było zobaczyć coś, co zwiększy rywalizację między znajomymi – na punkty, czas itp. Takie miejsce, w którym gracze mogliby przechowywać i porównywać wyniki.

Czy w tym wyzwaniu umieściłeś rzeczy, które już robiłeś wcześniej, czy przygotowałeś prawdziwe „wyzwanie” i ciekawi cię, jak społeczność da sobie z nim radę?

Częściowo są tam elementy, których próbowałem wcześniej. Kiedy przechodziłem przez Mario + Rabbids: Kingdom Battle, postawiłem sobie za dodatkowy cel przejść każdy poziom w możliwie najmniejszej liczbie tur! Stąd wiedziałem, że bitwę bossów da się ukończyć w dwóch turach. Użyłem tej wiedzy i jeszcze podniosłem poprzeczkę!

Moim priorytetem w odniesieniu do wyzwania było to, by zawsze dało się je przejść, za każdą próbą – bez konieczności trafień krytycznych czy wystąpienia jakichś losowych zdarzeń. Celem było stworzenie łamigłówki, która wymagała sensownego rozwiązania. Nie chciałem też, by istniało tylko jedno rozwiązanie. Wyzwanie musiało być elastyczne, by wciągać, ale i konkretne, by nie było zbyt proste. Potrzeba „znalezienia rozwiązania” powinna zapewnić graczom mnóstwo emocji!

A ponieważ wyzwanie jest całkiem trudne, to zdecydowałem się na narzucenie zespołu. Jest to trochę ograniczenie, ale też wsparcie. Trudność wyzwania jest podwyższona, ale istnieje też gwarancja, że da się je ukończyć z tymi postaciami. Są one jakby podpowiedzią dla gracza, co należy robić – trzeba się odnaleźć w ramach tych ograniczeń.

Sam jesteś turniejowym finalistą. Która część Sezonu Pierwszego była dla ciebie najtrudniejsza?

Oczywiście oczekiwanie na następne wyzwanie! A poza tym wyzwanie „Zew Góry Sherbet”, które było tylko na Discord. Pełne ograniczenie na stosowanie broni naprawdę mnie zaskoczyło, a konieczność pokonania określonej liczby wrogów, zanim pojawi się nowy wróg, okazało się prawdziwym wyzwaniem. Była to najtrudniejsza część Sezonu Pierwszego, ale też najfajniejsza!

Czy masz może jakąś radę dla naszych graczy, na wypadek gdyby dostali się do finału?

Na pewno warto wypróbować maksymalną liczbę kombinacji postaci przed turniejem. Trzeba też eksperymentować z zestawami umiejętności, które nie specjalnie nam się podobają. Pamiętam, jak tworzyłem na papierze drużynę doskonałą tylko po to, by w grze przeciwko żonie okazało się, że moja drużyna wcale nie zachowywała się jak drużyna – po prostu wybrałem sobie trzy osobne jednostki. Za to inne postaci, o których myślałem, że ich nigdy nie użyję w grze, okazały się potem moimi ulubionymi. W skrócie, jeśli nie zagrasz daną postacią przeciwko żywemu przeciwnikowi, albo przeciw niej, nie poznasz jej wartości.

I na koniec – ciesz się grą, to najważniejsze! Rozgrywki to wspaniałe przeżycie, drużyna była fantastyczna, inni zawodnicy też, każdy miał swoją własną historię. Poznałem naprawdę wyjątkowych ludzi.

Najnowsze artykuły

RabbidsWildRaceHeader2

Wild Race – zupełnie nowa gra błyskawiczna od Ubisoft Nano

Rabbids Wild Race to nowa i zabawna, darmowa i błyskawiczna gra od Ubisoft Nano, w której rywalizujesz z innymi graczami w zwariowanej gonitwie.

10-12-202005:00 PM

Zobacz więcej

Community Competition Anniversary Header

Konkurs społecznościowy - pierwsza rocznica

Na Gamescomie 2019 dobiegł końca pierwszy sezon, więc teraz przyszła pora na podsumowanie całego roku zawodów w grze Mario + Rabbids Kingdom Battle!

20-01-202012:00 PM

Zobacz więcej

[2019-08-09] Summer Games Winners Header

Rywalizacja społecznościowa – Zwycięzcami Letnich Igrzysk są…

Letnie Igrzyska dobiegły końca, a ich zwycięzcy zostali koronowani!

09-08-201912:00 PM

Zobacz więcej

[2019-08-20] Grand Finals Header

Zaczynają się targi Gamescom, a wraz z nimi nadchodzi czas na wielkie finały Mario + Rabbids Kingdom Battle!

Rywalizacja w MRKB znajdzie swój finał na targach Gamescom, gdzie zmierzą się zwycięzcy poszczególnych sezonów oraz zdobywcy dzikich kart!

20-08-201912:00 PM

Zobacz więcej