Historia

Najlepszym historykom, dzięki wymianie informacji i mozolnej pracy, udało się zrekonstruować historię Kórlików. Choć głośno o nich zrobiło się dopiero w 2006 r., kiedy powstała pierwsza gra komputerowa o nich, istnieją dane świadczące, że odcisnęły się mocnym piętnem na naszej historii.

- 17 000

Pierwsze świadectwa

Na malunkach w jaskini w Lascaux można zobaczyć dziwaczne, niskie stworzenia z dwojgiem długich uszu i takimiż zębami. Czy to może być pierwsze świadectwo potwierdzające obecność Kórlików na Ziemi?

- 1500

Plagi egipskie

Kórliki kontynuują zwiedzanie Ziemi i sieją zniszczenie w Krainie Faraonów. Okres ten znany będzie w przyszłości jako "plagi egipskie".

1789

Rewolucja francuska

Wczesnym popołudniem 14 lipca 2 Kórliki pobiły się o jakąś zupełną głupotę. Wydarzenia szybko eskalują i wybucha rewolucja francuska.

1969

PIerwsze kroki na Księżycu

11 lipca 1969 r. Apollo 11 ląduje na Księżycu. Ale zaraz, ani śladu Kórlików?! Pewnie dlatego właśnie miejsce lądowania nazwane zostało "Morzem Spokoju".

2006

Pierwsza gra komputerowa

Wszystko zaczęło się od gry komputerowej. Światowy fenomen rozpoczął się od gry Rayman: Szalone Kórliki. To było pierwsze udokumentowane pojawienie się Kórlików, które najechały i zakręciły świat Raymana w tej niezapomnianej grze na Wii.

2007

Inwazja na Ziemię

Po sukcesie pierwszej gry następuje powrót Kórlików. Tym razem mają nowy cel: dokonać inwazji na całą planetę! Strzeżcie się.

2008

Kryzys finansowy

Kórliki obejrzały film "Wall Street" i podbiły giełdę. Wymyśliły nowe narzędzie finansowe: kredyty typu subprime…

2008

Gwiazdy telewizji

Kórliki po raz kolejny doprowadzają Raymana do szaleństwa. Tym razem przejęły niemal każdy kanał w telewizji - od muzyki po kino. Są nawet w reklamach!

2009

Zabierz mnie na Księżyc

Kórliki wyszły z cienia Raymana i osiągnęły niezależność, kręcąc pierwszą komedię przygodową! Jak zwykle wpadły na niezawodny pomysł: zebrać tak wiele różnych przedmiotów, by zbudować wieżę sięgającą Księżyca... albo prawie!

2010

Podróż w czasie

W kolejnej próbie przejęcia władzy w łapy Kórlików wpadł wehikuł czasu zrobiony z pralki. Kórliki wyruszyły więc na podbój naszej historii!

2012

Milion fanów

Choć Kórlikom nie udało się podbić Ziemi, to dzięki swoim wariactwom i szalonym pomysłom zawładnęły Facebookiem.

2012

Kolejka górska

W ramach obchodów premiery WiiU Kórliki przejęły kontrolę nad wesołym miasteczkiem. Mając do dyspozycji tyle atrakcji i gier, na pewno będą się świetnie bawić.

2013

Inwazja Kórlików na seriale TV

Kolejny krok w kórliczej inwazji to powstanie specjalnych seriali im poświęconych. Odkryj codzienne życie Kórlików i zobacz, jak badają świat ludzi.

2015

Odkrycie rzeczywistości wirtualnej

Wraz z nadejściem rzeczywistości wirtualnej Kórliki czekają nowe emocje.

2016

Zawody olimpijskie

Kórliki są zdeterminowane, aby wziąć udział w Olimpiadzie w Rio w 2016 r... ale, ku ogólnemu zdziwieniu, nie kwalifikują się w żadnej dyscyplinie. Usain Bolt może spać spokojnie.

2016

10 rocznica

Kórliki świętują swoją dziesiątą rocznicę. Nie trzeba chyba dodawać, że są gotowe na szalone przyjęcie i kolejne lata zabawy!

2017

Kieszonkowe Kórliki

Po konsolach przyszła pora na smartfony. Kórliki mogą teraz być cały czas razem z tobą, a wraz z nimi ich nowa wyprawa na Księżyc!

2017

Mario i Kórliki!

To opowieść o nieoczekiwanym spotkaniu pomiędzy bohaterem najbardziej kultowej gry wszech czasów, Mario, a pyskatymi i rozbrykanymi, a przecież słodkimi, Kórlikami.

Ciąg dalszy nastąpi....

Nie przegap!